Strona Główna  |  Materiały do pobrania |  Mapa strony |  Kontakt

"Samotność we dwoje"

Recenzja "Samotność we dwoje"Inne recenzje dla: "Samotność we dwoje" | Zobacz wszystkie recenzje

10.02.2012  |  wswiecieksiazek.blogspot.com

Maja i Adam uchodzą za wzorowe małżeństwo. Na zewnątrz widać, że się kochają. Mają świetną pracę, dom. Po prostu idealna para. Jednak myśląc o swoim życiu oboje czują niedosyt, czegoś im brakuje. Szukając spełnienia zapominają o tym, że związek to nie tylko wspólne spacery i kolacje…

Jak budować wzajemne relacje, pielęgnować miłość i dlaczego nie zawsze jest tak, jak sobie wymarzyliśmy? Czy miłość Mai i Adama przetrwa? Po odpowiedzi zapraszam do książki.

Wszyscy, którzy wchodzą w nowy związek wierzą, że tak już będzie zawsze. Już zawsze będą się tak kochali, uśmiechali do siebie i razem świetnie spędzali czas. Jednak szybko okazuje się, że rzeczywistość wcale nie jest taka kolorowa i przyjemna. Zaczynają się pierwsze kłótnie, niedopowiedzenia i żale. Oboje nie tak to sobie wyobrażali. Brakuje im czegoś. I to zdarza się w każdym małżeństwie, nawet tym najlepszym. Ważne jest, żeby umieć sobie z tym poradzić. Trzeba umieć wyhamować w tym zabieganym świecie, razem usiąść i szczerze porozmawiać. Tylko dzięki temu związek jest w stanie przetrwać. Gdy przestaniemy to robić to zgubimy się i wspólna droga się rozejdzie.

„Samotność we dwoje” to nie jest kolejna zwykła historia jakich wiele, a poruszająca opowieść o uczuciach, miłości i wybaczeniu. Powieść poraża swoją naturalnością, ponieważ wiele związków jest podobnych do małżeństwa Mai i Adama. Gubimy się w tym zabieganym świecie, nie rozmawiamy ze sobą i to doprowadza do kryzysu. Potem niestety jest już za późno na szczerą konwersację. Zbiera się za dużo żali, pretensji, czasem obojętności. Jeśli my nie zadbamy o nasz związek to on niestety się rozpadnie. Historia głównych bohaterów może nas skłonić do przemyśleń. Może dzięki niej zrozumiemy, że wspólnie życie wcale nie jest takie bajkowe i że trzeba ciągle o nie dbać.

Książka została napisana prostym, ale interesującym językiem. Zachwycająca jest pełna kobiecości ciepłych barw grafika. Zdecydowanie zachęca do przeczytania. Ciekawym pomysłem autorki było to, że całą historię przedstawia ze strony Adama. To właśnie on opowiada co dzieje się w jego życiu. Dzięki temu poznajemy jego motywy działania. Akcja toczy się w miarę spokojnie, czasem przyspiesza aż dochodzi do zaskakującego zakończenia. To sprawia, że tę książkę czyta się lekko i przyjemnie. Dla niektórych zaletą może być niewielka ilość stron.

Podsumowując polecam tę książkę wszystkim, którzy uważają, że w ich związkach czegoś brakuje. To idealna pozycja na długi wieczór, która nas rozbawi, a czasem wzruszy. Na pewno na długo jej nie zapomnimy.

Monika Walas - autorka bloga wswiecieksiazek.blogspot.com