Strona Główna  |  Materiały do pobrania |  Mapa strony |  Kontakt

AGNIESZKA LIS "Pozytywka"

Recenzja "Pozytywka"Inne recenzje dla: "Pozytywka" | Zobacz wszystkie recenzje

13.01.2016  |  facebook.com/KsiazkaZamiastKwiatka

Powieść zaczyna się sceną ślubu bohaterki. Monika w pięknej sukni, w udekorowanym kościele, staje u boku swojego księcia z bajki. Ona, dziewczyna z nadmorskiej wsi, nieśmiała, wycofana, on prawnik z bogatej warszawskiej rodziny. I żyli długo i szczęśliwie? Nic bardziej mylnego. Monika przenosi się do luksusowej willi na warszawskim Żoliborzu, gdzie zamieszkuje z mężem i teściami. Zdaje sobie sprawę z tego, że odbiega od tych ludzi, jest zakompleksiona, spolegliwa. Do czasu. Autorka opisuje przemianę dziewczyny. Monika pokonuje długą i trudną drogę, od wiejskiego Kopciuszka do światowej, bogatej kobiety biznesu. Odnosi sukces, ale czy na pewno?

Autorka porusza w swojej powieści bardzo ważne tematy. Ta książka to opowieść o samotności, miłości, cierpieniu i nienawiści. To ostanie uczucie pcha Monikę do działania, zrobienia kariery, ale kobieta traci siebie. Odizolowana, cyniczna, zaczyna manipulować ludźmi, przestaje być zdolna do wyższych uczuć. Ma wszystko, ale tak naprawdę nie ma nic.

Agnieszka Lis znakomicie pokazała poprzez swoją bohaterkę wartości życiowe. Uświadamia czytelnikowi, jak łatwo jest się zagubić, stracić własną tożsamość, chorą ambicją zabić to co najważniejsze. Świetnie pokazuje bohaterkę, jej przemyślenia, rozterki, cierpienie.

Bardzo dobra powieść, świetna warsztatowo, wciągająca i pozostawiająca w czytelniku ślad, a raczej osad. Lektura do przemyślenia, zastanowienia się nad sobą i życiem, gradacją wartości. Czy jest cena, którą warto zapłacić za utratę miłości, bliskości, empatii? Koniecznie przeczytajcie "Pozytywkę", takiej pozycji nie można ominąć.