Strona Główna  |  Materiały do pobrania |  Mapa strony |  Kontakt

Samotność we dwoje

Recenzja "Samotność we dwoje"Inne recenzje dla: "Samotność we dwoje" | Zobacz wszystkie recenzje

O ! Tego to się nie spodziewałam ! Sugerując się okładką i tym, co jest napisane na obwolucie książki miałam nadzieję na książkę lekką, łatwą i przyjemną. Takie "babskie czytadło" po ciężkim dniu bez obrazy takie książki czasem ratują życie
Ale się zawiodłam. Nawet nie wiem co Wam napisać, żeby to nie był spojler. Zacytuję moją ulubioną Anna Sukiennik : "(...) zawsze powtarzam, że tym, co zabija związek nawet bardzo zbliżony do ideału jest...cisza. Brak rozmowy, komunikacji." O tym jest, TEŻ, ta książka. O kryzysie, po kilku latach, w małżeństwie, o zmieniających się, w raz z upływem lat, oczekiwaniach wobec partnera, o okrutnym losie, który ma nas w nosie.
Opowieść przedstawiona z perspektywy czterdziestoletniego faceta, który, tak na prawdę, nie wie czego chce. Czasami mnie wkurzał, czasami mu współczułam. Bo bohaterowie się zmieniają z upływem czasu i zmieniają się nasze emocje, które ci wywołują.
Napisana ta książka jest, tak, że trudno było mi się oderwać. Wielokrotnie uśmiechałam się pod nosem, po prostu podobał mi się język i humor. I trafność spostrzeżeń na temat relacji męsko-damskich. Myślałam, że zakończenie będzie oczywiste i banalne. A zakończenie mnie zmiażdżyło. I nie napiszę nic więcej. Sami musicie przeczytać.
Jak ja się cieszę, że w mojej bibliotece są inne książki tej autorki.
Polecam.