Strona Główna  |  Materiały do pobrania |  Mapa strony |  Kontakt

Pozytywka

Recenzja "Pozytywka"Inne recenzje dla: "Pozytywka" | Zobacz wszystkie recenzje

29.07.2016  |  dlamam.bloog.pl

Monika nie wierzy własnemu szczęściu. Wystawny ślub, którego zazdrości jej cała wieś, bogaty i przystojny mąż oraz wspaniałe życie w okazałej willi teściów na warszawskim Żoliborzu. Wielkie miasto otwiera przed dziewczyną nowe możliwości, ale kryje też wiele pokus. Coraz częściej ulega im Robert, który nawet w oczach żony przestaje być księciem z bajki. Młodych łączy jednak marzenie o dziecku. Gdy więc w wigilijny wieczór Monika ujawnia rodzinie wynik testu ciążowego, nic jeszcze nie zapowiada tragedii…

"Gdy cichną weselne dzwony, nadchodzi proza życia."

Książka z działu literatury kobiecej z bardzo wysokiej półki, książka o emocjach - o braku ich akceptacji, o nienawiści do samej siebie i jej niszczącej sile.

Poznajemy Monikę szarą myszkę ze wsi, która wyrwała się do dużego miasta, która miła być żoną przy mężu, matką dla dzieci, panią domu, która wydaje dyspozycje gosposi. Życie jednak zweryfikowało to o czym marzyła dziewczyna, mąż, rodzice i teściowie w dniu ślubu.

Książka ukazuje kontrast między tym co myślimy i odczuwamy w głębi serca a tym co mówimy i jak się zachowujemy. Poznajemy myśli Moniki, Roberta, teściowej, ich poglądy na wydarzenia w których biorą udział.

Los przygotował dla tej rodziny tragiczną niespodziankę - nikt nie wyszedł z tej próby cało. Monika wpadła w depresję, chciała zniszczyć samą siebie, spalała się we własnej nienawiści - w miarę rozwoju historii można by stwierdzić że przekuła to uczucie w sukces, ale to tylko pozory.

Tak nazwałabym Monikę - mistrzyni pozorów, wspinająca się po szczeblach kariery zimna ryba, w głębi serca kobieta z głęboką raną, która nie pozwala o sobie zapomnieć.

Jest to zdecydowanie książka o samotności, bólu i stracie, książka która każe nam się zatrzymać i zastanowić, bo nawet jeśli sami nie przeżywamy jakiejś tragedii obok nas może być ktoś kto potrzebuje życzliwej uwagi, wysłuchania i zrozumienia. Książka warta przeczytania.

Polecam,

Wyzwanie książkowe 38/#52

książka bierze udział w wyzwaniu Czytam ile chcę na blogu książko, miłości moja.