Strona Główna  |  Materiały do pobrania |  Mapa strony |  Kontakt

Karuzela

RECENZJAInne recenzje dla: "Karuzela" | Zobacz wszystkie recenzje

03.02.2017  |  lubimyczytac.pl

Dziś recenzja książki, która wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Warto przeczytać kilka, czy też kilkanaście książek w miesiącu, aby trafić na taką perełkę, jaką bez wątpienia jest dla mnie w styczniu "Karuzela" Agnieszki Lis od Wydawnictwa Czwarta Strona.

Rak. To choroba, która każdego dnia odbiera ludziom bliskich. Mamy, żony, córki, babcie, czy to młode, dojrzałe, czy też starsze. Ta choroba nie pyta o wiek, lecz przychodzi z reguły nieproszona. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Sama autorka w książce podkreśla ten fakt porównując nasze zdrowie do samochodu. Przecież pamiętamy o corocznych przeglądach i badaniach technicznych auta, a czy pamiętamy też o nas samych? Życie i zdrowie mamy jedno, nikt go nam niestety nie zwróci, gdy okaże się że jest już na wszystko zbyt późno.

Bohaterką opowieści jest Renata - młoda kobieta, mama trójki dzieci, do której w pewnej chwili dociera, że coś jest nie tak z jej zdrowiem. Wtedy właśnie słyszy brutalną diagnozę - białaczka. Jednak to dopiero początek zmagania z chorobą. Jak wytłumaczyć dzieciom, że ukochana mama jest chora? Jak zorganizować życie rodzinne w obliczu tak trudnego wyzwania? Przecież dzieci chodzą do szkoły, przedszkola, mąż do pracy. Choć to brutalnie zabrzmi, życie toczy się dalej. Jak w tym trudnym momencie zachowają się bliscy Renaty? Czy sprostają losowi? Czy uda się pokonać naszej bohaterce podstępna chorobę?

To niezwykle emocjonalna powieść, która na długo zapada w pamięć. Nie sposób było mi wczuć się w postać bohaterki, było to zbyt trudne. Czytałam poprzednią książkę autorki i była ona całkiem dobra, jednak "Karuzela" jest dużo, dużo lepsza. Pomimo sporej objętości ponad 600 stron czyta się szybko i z niesamowitym napięciem i oczekiwaniem finału. Choć przeczytałam ja kilka dni temu, nadal historia siedzi w mojej głowie i nie sposób jej zapomnieć.

Dla mnie to najlepsza książka stycznia, która miałam okazje przeczytać w Nowym Roku.