Strona Główna  |  Materiały do pobrania |  Mapa strony |  Kontakt

SPOTKANIE AUTORSKIE - Książka Charytatywna

23.04.2017  

Wczorajsze spotkanie z twórczynią projektu Książka charytatywna, Monika Jędrzejewska-Wiergiles, uświadomiło mi, jak duży jest to projekt. Niby wiedziałam, ale... Z ponad czterystu prac wybranych zostało zaledwie trzydzieści. W tym moja. Książka będzie miała około stu pięćdziesięciu stron, a każda bajka, każdy wiersz, będą bogato zilustrowane. Jestem dumna, że mogę brać udział w takim projekcie.

https://www.facebook.com/events/419727838405500/

https://www.facebook.com/WydawnictwoSofijka/photos/a.1103064196370515.1073741828.1102826616394273/1529723710371226/?type=3&theater

Autorzy książki charytatywnej dla dzieci - Agnieszka Lis

Poznajcie autorkę opowiadania "Rower dla wszystkich"

Pisarka. Z wykształcenia pianistka i dziennikarka. Autorka powieści "Jutro będzie normalnie" (2011), "Samotność we dwoje" (2011) "Pozytywka" (2016) oraz "Karuzela" (2017), a także cyklu bajek dla przedszkolaków "Przygody Pana Parasola". Wygrała KONKURS NA DOBRĄ POWIEŚĆ w kategorii bajek dla dzieci (Wydawnictwo DRZEWO LAUROWE) oraz konkurs na najlepsze kobiece opowiadanie erotyczne (REPLIKA). Fragment jej powieści został wykorzystany w książce "Po bandzie", czyli jak napisać bestseller Jakuba Winiarskiego i Joanny Rawskiej. Jej opowiadania ukazały się w kilku antologiach Stowarzyszenia Autorów Polskich. Publikowała w branżowych pismach muzycznych: Hi-Fi i Muzyka, STUDIO oraz KLASYKA. Członek Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stowarzyszenia Pedagogów i Miłośników Rytmiki oraz Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska.

Koszalinianka. Mieszka pod Warszawą, z dala od hałasu i biegu. Uczy muzyki, gry na fortepianie, prowadzi zajęcia "uczytelniające" dla dzieci - razem czytają, rysują i rozwijają wyobraźnię. Prowadzi warsztaty kreatywnego pisania i szkolenia pisarskie.

I, oczywiście, pisze.

O bajce:

Wszystkie bajki z cyklu o Panu Parasolu odnosiły się do realnych zdarzeń z życia mojego syna. Także Rower dla wszystkich - ta konkretna opowieść jest o tym, że trzeba się dzielić z innymi - rzeczami, emocjami. Że dobrze jest mieć przyjaciół i być otwartym na ich potrzeby. Ta bajka to odpowiedź na naturalne, egoistyczne zachowania małych dzieci - ma je uczyć empatii i zrozumienia potrzeb innego człowieka.

FRAGMENT BAJKI:

Wszyscy wiedzą, że jeżdżenie z tatą na rowerze to najfajniejsza rzecz pod słońcem. Równać się z tym mogą wyłącznie wymienianie żarówki albo wiercenie w ścianach udarową wiertarką. Nic innego nie jest równie ciekawe. No, może jeszcze lody są tak samo fajne.

Ilustratorzy Książki charytatywnej dla dzieci - ilustracje do mojego opowiadania "Rower dla wszystkich" przygotowała Zuzia Organa.
Jest uczennicą drugiej klasy gimnazjum. Kocha rysować i pomagać innym. Wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka, zwierząt, świata. Zuzia to Dziewczynka o Wielkim Sercu

Kilka słów o Książce charytatywnej; celem akcji Książka charytatywna dla dzieci organizowanej przez Wydawnictwo Sofijka jest wydanie w czerwcu zilustrowanej książki dla dzieci ze szpitali, hospicjów i domów dziecka.

W książce znajdzie się 20 bajek i 10 wierszy pełnych budujących historii, pokonywania trudności oraz wiary w siebie i swoje marzenia. Książka ma dać dzieciom siłę i wywołać uśmiech.

Autorami są osoby piszące zawodowo i hobbystycznie. Dwie bajki zostały napisane przez dzieci . Niektóre bajki i wiersze powstały specjalnie do tej książki i tylko pięć z nich było już wcześniej opublikowanych.

Lista bajek i wierszy zakwalifikowanych do książki znajduje się na stronie: www.sofijka.pl

Przy książce pracuje ponad 100 osób, w tym 30 autorów, 8 osób pomogło przy redakcji i korekcie, 20 osób pracuje nad przygotowaniem ilustracji (w tym dzieci :)), 20 osób pomagało przy czytaniu i ocenianiu nadesłanych propozycji, a ponad 30 Partnerów pomaga nam w promocji. Żadna z zaangażowanych osób nie pobiera wynagrodzenia.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie www.sofijka.pl i w wydarzeniu Książka charytatywna dla dzieci.

książka