Strona Główna  |  Materiały do pobrania |  Mapa strony |  Kontakt

SPOTKANIE AUTORSKIE - Magdalenka

12.05.2017  |  Magdalenka

Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli to prężny ośrodek kultury w okolicach podwarszawskiego Piaseczna. Pracujące tam Panie to moje sąsiadki - znam je więc nie tylko jako pisarka... Są tak przesympatyczne, że nigdy, przenigdy nie odmówiłabym spotkania z Nimi. A jacy Czytelnicy są w tej okolicy!

Tak więc, mówiąc krótko - zapraszam na spotkanie autorskie, w piątek, 12 maja, o godzinie 18.00 w sali Centrum Integracji Społecznej w Magdalence, ul. Lipowa 28.

Będą długie rozmowy i domowa atmosfera. Taka jest tam zawsze. A może coś wspólnie napiszemy? Coś drobnego?

Do zobaczenia, serdecznie zapraszam!

https://www.facebook.com/events/297373974033564/

12 maja, w Centrum Integracji Społecznej w Magdalence, miało miejsce niezwykle ciekawe spotkanie, promujące nową książkę Pani Agnieszki Lis pt. „Karuzela”. Autorka jest już znana naszym czytelnikom, ponieważ jej wcześniejsze książki cieszą się w naszych bibliotekach wielkim powodzeniem co sprawia, że Pani Agnieszka ma już wielu fanów wśród naszych czytelników.
Jest to zainteresowanie zasłużone, ponieważ w niezwykły sposób potrafi Ona opisywać naszą rzeczywistość, ze wszystkimi jej aspektami. W swych książkach dotyka także rzeczy trudnych, osadzonych w głębokich emocjach bohaterów, których pierwowzorami są żywi ludzie, spotykani często na ulicach. Taka jest właśnie historia Renaty – bohaterki „Karuzeli”. Z pozoru zwyczajna, niewyróżniająca się, a jednocześnie tak głęboka, pełna trudnych przeżyć i jeszcze trudniejszych decyzji. Poruszające losy bohaterki, zastanawiają, wzruszają, dają do myślenia.   Pani Agnieszka tak buduje opowiadaną historię, że momentalnie stajemy się jej częścią, emocjonalnie angażujemy się w nią i stajemy się sojusznikami bohaterki. Autorka, w czasie spotkanie, podkreślała, że niezwykle trudna do napisania była część powieści związana z leczeniem Renaty. Cały aspekt medyczny był konsultowany z dwoma lekarzami, co wpłynęło zdecydowanie na wiarygodność tej książki. Świadczy to o wielkim profesjonalizmie autorki i podkreśla ogrom pracy, jaki włożyła w napisanie swojej książki. W trakcie spotkania zastanawialiśmy się, czy powinna być kontynuacja historii Renaty i wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że nie, ponieważ powieść jest pełna zarówno w treści, jak i w konstrukcji, a ewentualna druga cześć, mogłaby zepsuć i spłycić istotę poruszanego problemu i doznania bohaterów. Autorka skłania również swe czytelniczki, przez podjęcie tak ważnego tematu, do profilaktyki, ale  czyni to poprzez siłę swych słów zawartych w książce, a nie używając wielkich haseł. Jest to tym bardziej cenne i wyjątkowe.

Pani Agnieszka przygotowała również ciekawe ćwiczenie literackie dla uczestników  spotkania. Mieliśmy uzupełnić wiersz, w którym brakowało co drugiego wersu. Była to niezwykła i bardzo inspirująca zabawa. Dzięki spotkaniu z Panią Agnieszką Lis mogliśmy po raz kolejny zbliżyć się do jej bohaterów i poznać świat nam bliski, bardzo realny, pełen nadziei i troski w obliczu nawet, choćby najcięższych przeżyć.

http://www.bp-lesznowola.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=562:tydzie-bibliotek-w-magdalence&catid=50:spotkania-autorskie&Itemid=106

Fotorelacja

książka