Strona Główna  |  Materiały do pobrania |  Mapa strony |  Kontakt

SPOTKANIE AUTORSKIE - NOC BIBLIOTEK - ŁÓDŹ

19.05.2017  |  Miejska Biblioteka Publiczna Łódź Górna, ul. Paderewskiego 11 a, Łódź

Biblioteki to miejsca szczególne na mapie kultury, a Noc Bibliotek - to ich święto. Jest to także niecodzienne wydarzenie dla Czytelników, więc możliwość spotkania się z nimi w tym terminie była dla mnie wyjątkowo ważna.

To było inspirujące spotkanie. Atmosfera odpowiadała pogodzie. W wieczornej duchocie, w przewiewie otwartych na oścież okien kilkadziesiąt osób dyskutowało o książkach, o procesie ich pisania i wydawania, o codzienności autora, jego samotności, pracy, odpoczynku. Czytelnicy zaskakiwali mnie otwartością, oryginalnym podejściem do znanych spraw, nietypowymi pytaniami. Rozmawialiśmy o literaturze w ogóle, Sienkiewiczu, Norwidzie, Mickiewiczu, Gałczyńskim i wielu innych. Była obecna także moja wielka imienniczka, Agnieszka Osiecka...

Nie mogę nie podziękować Dyrekcji i Pracownikom biblioteki Łódź - Górne za przygotowanie tego spotkania. I są to podziękowania gorące - za atmosferę, życzliwość, wreszcie za codzienną pracę z Czytelnikami, która zaowocowała tak bogatą w problematykę dyskusją. Dziękuję także pięknie Urzędowi Miasta Łódź za zorganizowanie spotkania - w takie miejsca chciałoby się wracać częściej!