Strona Główna  |  Materiały do pobrania |  Mapa strony |  Kontakt

MIASTECZKO Do Re Mi Fa Solka

Sobota, 19 maja 2012, 12:00 - 13:00  |  Nowa Iwiczna, Kluboksięgarnia

ZAJĘCIA MUZYCZNE DLA DZIECI od 3,5 roku

Wspólne twórcze i interaktywne słuchanie muzyki, opowieści o znanych kompozytorach i ich dziełach, zabawne historie i fascynujące brzmienia, skojarzenia i obrazy, pierwsze muzykowanie, odtwarzanie dźwięków, rozbudzanie wrażliwości muzycznej i wyobraźni... Muzykalność dzieci to skarb, który mądrzy rodzice chcą rozwijać, muzyka otwiera wszystkie zmysły, uwrażliwia na piękno, pomaga rozwijać osobowość i szeroko, pełnie postrzegać świat.

Te konkretne zajęcia będą opowieścią o Fryderyku Chopinie – o jego dzieciństwie i młodości, kochających rodzicach, o Żelazowej Woli w czasach Chopina i dziś. Posłuchamy utworów Fryderyka Chopina, zupełnie tak jak na koncercie w Żelazowej Woli albo w warszawskich Łazienkach. Opowiemy sobie o konkursach chopinowskich… i będziemy wyklejać prawdziwie czarne fortepiany!

Zajęcia prowadzi Agnieszka Lis, w oparciu o swój autorski program "Muzyka! - Zaprzyjaźnijmy się", absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej i pedagogiki, nauczyciel fortepianu, prowadzi zajęcia w DK w N. Iwicznej i w przedszkolach, także autorka bajek dla dzieci.