Strona Główna  |  Materiały do pobrania |  Mapa strony |  Kontakt

Warsztaty dziennikarskie w Żurominie

Sobota, 22 września 2012, godz. 9.00  |  Żuromin

Jeśli ktoś zajmuje się prowadzeniem czasopisma lub marzy o zostaniu drugim Kapuścińskim, niech żałuje, że go nie było. Przepuścił okazję odbycia warsztatów z doświadczonym dziennikarzem, który od podstaw tłumaczył, na czym polega pisanie do gazety, objaśniał system działania redakcji i przekazywał wiedzę o podstawowych formach prasowych.

Agnieszka Lis, która prowadziła sobotnie warsztaty, z chęcią udzielała rad dotyczących treści, objętości i szaty graficznej magazynu oraz sposobów kolportażu, czy poszerzania grona czytelników. Poza tym przekazywała wiedzę na temat reportażu, felietonu, wywiadu i notatki prasowej, czyli podstawowych form dziennikarskich. Każda oddzielna kwestia poruszana przez prowadzącą opatrzona była praktycznymi ćwiczeniami, co by nie tylko wiedzieć, ale też potrafić.

Głównym zadaniem dziennikarza, jak dowiedziałem się podczas warsztatów, jest regularne przypominanie sobie, po co się pisze i do kogo ma to trafić. Bez tego, jak można się domyślić, ani rusz w zawodzie dziennikarza.

Michał Stępień

Warsztaty zostały poprzedzone rozstrzygnięciem konkursu pt.:"Wyobraź sobie, że jesteś z przyszłości. Opisz swoje obecne życie z tej perspektywy."

Relacja z warsztatów

Fotorelacja