Strona Główna  |  Materiały do pobrania |  Mapa strony |  Kontakt

Nie ma wdzięczniejszego audytorium niż dzieci. I bardziej wymagającego.

Kiedy zaprzyjaźniona Przedszkolanka poprosiła mnie, abym dzieciom w przedszkolu czytała napisane przez siebie bajki - w pierwszej chwili przestraszyłam się.

"Dzieci nie będą udawały, że im się podoba, jeśli się będą nudzić" - myślałam. I bałam się.

Odważyłam się jednak, i już teraz wiem, że dzieci się nie nudzą, kiedy czytam im "Przygody Pana Parasola". Przedszkolaki pokazały mi, które miejsca należy dopracować, ale też przekonały mnie, że te bajki warte są czytania. Kiedy pytają mnie, wieszając się na rękawie - "Kiedy pani przyjdzie znowu?" - wiem, że warto.

Przygody Pana Parasola

Tytuł: "Przygody Pana Parasola"data wydania: 2011 (data przybliżona)

Czteroletni Aluś znajduje porzucony parasol i czyni go swoim przyjacielem. Od tego dnia Pan Parasol towarzyszy chłopcu w codziennych przygodach.
"Przygody Pana Parasola" Agnieszki Lis, to krótkie, radosne historyjki dla przedszkolaków. Każda z nich przedstawia dobre wartości, ma pozytywny przekaz i budujące zakończenie. Bajka w przyjazny i zrozumiały sposób tłumaczy przedszkolakom różne, istotne dla nich problemy: potrzebę dzielenia się z innymi, pierwsze samodzielne kroki (pójście do przedszkola), sukcesy i porażki w kontaktach z rówieśnikami, a także narodziny rodzeństwa. Czytana dziecku, może być również mini poradnikiem dla rodziców i dziadków, pomagającym w codziennych kontaktach z maluchem.

Więcej o książce
Recenzje
Fragment
Wydawnictwo
"Drzewo Laurowe" Lemańscy

okładka: miękka
ISBN 978-83-62468-29-4
liczba stron: 83

pdfŚciągnij
PDF

Wydawnictwo Drzewo Laurowe