Strona Główna  |  Materiały do pobrania |  Mapa strony |  Kontakt

Małe formy są urokliwe. W niewielkiej ilości słów zawiera się cała historia. Dlatego też są trudne - wymagają dyscypliny. Słowa muszą być szczególnie trafnie dobrane, trafiać w najczulszy punkt, potrącać od razu tę strunę duszy, która gra w odpowiednim tonie. Powieści pisze się łatwiej. Można rozbudować wątki poboczne, dać odetchnąć bohaterom (i Czytelnikowi), podczas gdy w opowiadaniu - napięcie jest wysokie, a potem tylko rośnie.

Dlatego tak bardzo lubię opowiadania. I pisać, i czytać. Dobre opowiadanie jest jak szlachetny kamień, już oszlifowany. Nic nie trzeba przy nim robić - wystarczy tylko o nim myśleć. I, oczywiście, go podziwiać.

Rozkoszne. Antologia kobiecych opowiadań erotycznych

"Płomień cedru"premiera: 14.06.2010

Bardzo trudno pisze się o erotyce. To temat wstydliwy. Trudno jest zaleźć dobre słowa - nie popaść ani w wulgaryzm, ani w infantylizm.

Moim zdaniem, klucz do sukcesu to znalezienie dobrej historii. Ciekawych bohaterów. Wtedy łatwiej znaleźć odpowiednie słowa. Nad tą historią nie mogłam myśleć długo - byłam ograniczona terminem nadsyłania konkursowych prac. Dowiedziałam się o tym konkursie na dwa tygodnie przed jego zakończeniem. Przez tydzień chodziłam wściekła, że nie zdążę nic wymyślić. Pewnej nocy przyśniło mi się pierwsze zdanie. Rankiem usiadłam i zaczęłam pisać. Pisałam trzy dni, czwartego zrobiłam korektę, wieczorem wysłałam.

Udało się wygrać konkurs!


Więcej
Recenzje
Fragment opowiadania "Płomień cedru"
Rozkoszne. Antologia kobiecych opowiadań erotycznych

Wydawnictwo Replika
ISBN: 978-83-76740-58-4
EAN: 9788376740584
rok wydania: 2010
nr wydania: 1
oprawa: miękka + skrzydełka
liczba stron: 328

pdfŚciągnij
PDF